artnovion

ARTNOVION - Nadšení pro akustiku, posedlost po dokonalém provedení a neustálá snaha poskytnout zákazníkům úžasný poslechový zážitek, to jsou hlavní hnací motory Jorge Castra, muže, který stojí za značkou Artnovion a se svým talentovaným týmem tvrdě pracuje na tom, aby posunul dále hranice akustického inženýrství a vytvořil unikátní kolekci vysoce kvalitních výrobků, které ve svém oboru jednoznačně určují směr.

Nový ceník! Kompletně rozepsané panely podle typů i odolnosti na oheň.


Vášeň pro akustiku

Návrháři firmy Artnovion věří, že méně je někdy více a proto se soustřeďují na každičký aspekt optimalizace svých výrobků. Všechny jsou koncipovány tak, aby poskytovaly nejlepší vlastnosti, při co nejnižších nákladech, v každém kroku výrobního cyklu, od výroby až po balení a expedici. Unikátní návrh akustických panelů tvoří oddělené vzduchové dutiny, které optimalizují dopravu, ale také poskytují o 20% lepší akustické vlastnosti. A protože výrobky firmy Artnovion jsou především o špičkových akustických vlastnostech, vývoj všech nabízených produktů směřuje k jedinému cíli, spojení těch nejlepších akustických parametrů, s nejlepším designem, bez ohledu na funkci výrobku. Ať se jedná o absorbery, basové pasti nebo difuzory, v produktové řadě firmy Artnovion má zákazník vždy na výběr model, který se hodí do jeho poslechového prostoru a bude vždy spolehlivě fungovat, v celé své kráse.

Široká kolekce nabízených výrobků pokrývá celé frekvenční spektrum, od nízkých, přes střední, až po vysoké kmitočty. Inovativní design vzduchových dutin na zadní straně akustických panelů poskytuje maximální absorpční povrch a hodnotu součinitele zvukové pohltivosti a účinné vyhlazení absorbovaného frekvenčního spektra. Výrobky firmy Artnovion lze použít na stěny, stropy i do rohů místnosti.

Unikátní konstrukce rámu s integrovaným systémem pro mechanické upevnění eliminuje prohýbání a poskytuje panelům nevídanou pevnost. Nové provedení rámu zajišťuje také rozměrovou stálost a usnadňuje dokonalou montáž jednotlivých dílců. Všechny výrobky jsou pečlivě navrženy pro každou situaci, s ohledem na více způsobů použití. Jako jediný na trhu nabízí Artnovion integrované řešení pro montáž do rohu místnosti.
Konstrukční řešení, které umožňuje zaklesnout panely vzájemně do sebe, významně snížilo objem obalů, což dovoluje přepravovat více panelů v jedné krabici a snížit tak náklady na dopravu o 33%. Na každém detailu záleží. Aby se omezil dopad výroby na životní prostředí, snižuje Artnovion cíleně množství materiálu ve svých produktech, aniž by však byly ohroženy nejlepší vlastnosti jeho výrobků. Za účelem dosažení tohoto cíle si pečlivě vybírá své dodavatele a analyzuje původ a kvalitu všech surovin, které používá.

Výrobní program firmy Artnovion zahrnuje širokou škálu výrobků, určených jak pro profesionální instalace (nahrávací či poslechová studia, zkušebny nebo akustická řešení pro kanceláře či konferenční místnosti), tak skupinu produktů, svými vlastnostmi a zvláště pak vzhledově, určenou pro milovníky kvalitního poslechu hudby či domácího kina, v katalogu firmy označovanou High End. V nabídce má Artnovion komponenty navržené pro realizaci zvukové izolace, ale hlavně, což bude zajímat audiofily nejvíce, výrobky určené k optimalizaci zvuku v poslechových místnostech.

Zvuk v prostředí, je výsledkem interakce odrazů. Způsob, jakým zvuk interaguje v prostoru lze ovlivnit tak, aby bylo posluchači poskytnuto jeho lepší vnímání. To je optimalizace kvality zvuku.

Naše vnímání zvuku je výsledkem interakce více zvukových vln, které se pohybují a odrážejí v poslechovém prostředí a jejich vzájemného působení. Když slyšíme zvuk v místnosti, první vlna, která nás dosáhne, je přímá vlna. Tato vlna není v kontaktu s místností, ale jde přímo od zdroje vyzařování zvuku. Dále uslyšíme první odraz, který je za normálních okolností pouze jeden, odraz prvního řádu. Pak vnímáme další odrazy, které jsou výsledkem četných odrazů od různých povrchů. Tyto odrazy mohou být 2., 3. nebo 4. řádu, v závislosti na tlumicích materiálech v místnosti. Odražené vlny cestují delší cestou, proto jim trvá delší dobu, než se dostanou k posluchači. To může vytvořit efekt ozvěny, který vnímáme jako dva odlišné zvuky, pokud je časový rozdíl mezi přímou a odraženou vlnou vyšší než 80 ms. Doba dozvuku je indikátorem útlumu zvuku v místnosti. Podle definice je to předepsaná doba pro snížení akustické energie o 60 dB.

Akustická kvalita prostoru je závislá na mnoha faktorech, které mohou mít souvislost s homogenitou či nehomogenitou zvukového pole a množstvím akustické energie v místnosti. Tyto faktory lze ovlivnit v souladu s účelem místnosti. Artnovion nabízí mnoho způsobů, jak akustiku zlepšit. Pomocí absorpce, kdy odstraníme energii z místnosti utlumením nebo odstraněním odrazů nebo prostřednictvím difúze, kdy se zvukové vlny rozptýlí a jejich energie se rozloží do většího prostoru.

Z výše uvedeného vyplývá, jak reálné prostředí ovlivňuje zvukové pole, což se projenuje dozvukem. Výrobky firmy Artnovion umožňují zájemcům o dokonalý zvuk svou poslechovou místnost akusticky "doladit" a zajistit si tak neuvěřitelné hudební zážitky.


Aplikace Impulso Acoustics

K proměření akustických parametrů místnosti a usnadnění výběru nejvhodnějších komponentů pro správné ovlivnění akustiky poslechového prostoru vyvinul Artnovion veřejně dostupnou aplikaci IMPULSO ACOUSTICS.

Tato aplikace umožňuje, s vysokou přesností, změřit akustickou odezvu Vašeho pokoje, pomocí telefonu iPhone (nebo tabletu iPad). Můžete si prohlédnout dobu dozvuku (RT) v oktávových pásmech a pak simulovat, jak by se zlepšila akustická odezva ve Vašem pokoji po přidání akustických produktů firmy Artnovion. Můžete se také podívat na frekvenční odezvu Vašeho měření. Aplikace je kompatibilní s vestavěným nebo externím mikrofonem.

Impulso je tak ideální pro audiofily, k výběru těch nejlepších akustických panelů pro jejich poslechový prostor. Pro optimální měření se doporučuje použít externí plnorozsahovou reprosoustavu a kvalitní měřicí mikrofon, připojené do zdířky pro sluchátka / mikrofon zařízení (Bluetooth a WiFi připojení jsou vyvíjena pro následující aktualizaci). Pokud připojujete externí reproduktor, ale ne externí mikrofon, bude, v tomto případě použit k měření mikrofon interní. Impulso používá metodu propískání místnosti sinusovým signálem. Frekvenční rozsah je 20 Hz až 20 kHz a délka je 10 sekund. To by mělo být, ve většině případů, pro měření dostatečné.


Zde nám můžete napsat svůj dotaz přes formulář.

Odesláním tohoto formuláře poskytujete a souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle platné legislativy.