HIGH END MNICHOV 2017

Ve dnech 18. - 21. 5. 2017 proběhla opět po roce očekávání největší výstava ze světa špičkového audia a videa HIGH END MNICHOV 2017. I my jsme byli velice natěšeni na novinky, které si pro nás výrobci připravili. A že jich nakonec nebylo málo. Výstavu jsme navštívili v pátek a překvapivě jsme se až na pár míst dostali dobře k poslechu jednotlivých sestav výrobců. Bohužel, za jediný den nelze zvládnout vše co na výstavě bylo k vidění a slyšení a tak jsme se zaměřili hlavně na značky z našeho portfolia poslechového studia.


ARTNOVION

Akustické panely Artnovion byly vidět hned v několika místnostech výrobců, což svědčí o jejich vysoké účinnosti, neméně důležitému designu a zpracování. Samotný Artnovion měl stánek ve společné hale, kde byl k vidění průřez nejzajímavějších modelů. Zajímavá byla také prezentace závěsného systému FixArt Tube a FixArt Metal, s kterým panely velice jednoduše nainstalujete na zeď i strop.

AUDIO PHYSIC

Precizní německý výrobce reprosoustav Audio Physic měl hned několik novinek. Po již představeném modelu Avantera III, který měl světovou premiéru v České republice, byly k vidění novinky také ze základní řady Classic. Z portfolia firmy vymizí model Classic 10 a nahradí ho hned tři nové modely Classic 5, 12 a 15. Určitě se nové a cenově dostupné modely ukáží brzy v našem studiu. Jako prezentaci k poslechu zvolil Audio Physic také nový Model - CODEX. Bohužel tady byl ten případ, kdy poslech byl pouze pro vyvolené, ale i z větší vzdálenosti bylo znát, že při použitých výkonových monoblocích dokáží zahrát Codexy první ligu. Stále si tyto výborné reprosoustavy můžete přijet poslechnout do našeho studia.

AVID

Anglický výborce AVID se specializuje především na gramofony nejvyšší kvality. Již déle už to ale nejsou jen gramofony a AVID postupně představuje kompletní komponenty od zesilovačů, reprosoustav i vlastní kabeláže. AVID v Mnichově představil hned několik novinek. Co se týče gramofonů, jsou to vlastnoručně zkonstruovaná raménka. Dále to byl jejich nový integrovaný zesilovač a subwoofer. Sestava k poslechu byla doplněna vlastní regálovou reprosoustavou, z kterých se linul velice klidný a autoritativní přednes.

BURMESTER

Tady jsme dopředu věděli o pár skvostech, na které jsme se těšili možná nejvíce. V loňském roce v Mnichově Burmester představil koncept svých referenčních reprosoustav C500. Ty po roce dotáhl k dokonalosti a je tu v plné kráse sériově vyráběný model BC 350. Reprosoustavy v kompletním seskupení komponentů Burmester si zachovává svůj precizní charakter. Další novinkou byl dlouho vyvíjený gramofon - model 175 - s integrovaným phono předzesilovačem a dalšími vychytávkami. Cena se bude pohybovat velmi vysoko, ale bude stát za to. Jako poslední novinku jsme mohli vidět příjemně velké a elegantní dvou a půl pásmové reprosoustavy B18, hned v několika barevných variantách. V neposlední řadě byla k vidění sekce Burmester Automotive a výborné audio systémy ozvučení pro automobily Bugatti Veyron, Porsche a Mercedes Benz.

ISOTEK

IsoTek byl také k vidění ve společné hale. Vystavil své stále výborné síťové lišty i filtrace. Novinkou byly modely Alpha, Theta, Beta. Umí nezávisle oddělit jednotlivé zásuvky. Eliminují šum při ovlivňování jednotlivých komponentů. Každou zásuvku můžete ovládat samostatně přes aplikaci ve smartphonu. Velice zajímavé moderní pojetí filtrací.

KEF + ARCAM

Jak je již zvykem, KEF prezentuje své reprosoustavy na elektronice ARCAM. Společně jim to velice dobře funguje. Po loňském roce, kdy KEF předvedl ultimativní prezentaci High-End domácího kina s Dolby Atmos na výborné řadě Reference (u nás k poslechu KEF Reference 5), se vrátil ke stereu. Jako hlavní novinkou byla řada Q, kde i nejvyšší model Q950 byl k poslechu na koncovém zesilovači ARCAM FMJ P49 i receiveru a BD přehrávači ARCAM. Řadu Q si budete moci brzy poslechnout v našem studiu. K vidění byly také nové bezdrátové aktivní monitory LS50 Wireless s čerstvým oceněním. Jako třešnička na dortu byl k vidění a slyšení referenční model reprosoustav MUON. Provedení ve vysoce leštěném hliníku je ohromující jako jejich zvuk.

LUMIN

Letos byla prezentace pojmuta minimalisticky. Šlo hlavně o demonstraci nového formátu Hi-Res MQA a nové rozhraní ROON v aplikaci pro lepší ovládání a další vylepšení. Hlavním aktérem k poslechu byl referenční model Lumin S1, zapojený přímo do koncových monobloků. Dále byly vystaveny ostatní modely i s all in one řešením - model M1 (zesilovač + streamer).

NORDOST

Nordost velice rád prezentuje své kabely a síťové komponenty na reprosoustavách Audio Physic, za což jsme velice rádi. I v našem studiu máme tuto kombinaci a funguje výtečně. Hlavní prezentace se týkala novinky QKORE. Jedná se o tři krabičky, které mají za úkol zemění vašich komponentů. Elektrickou sítí i vzduchem se šíří díky množství Wi-Fi, bluetooth a dalšímu znečištění velký šum, který je třeba eliminovat. QKORE1 je dělaný na úplný začátek řetězce, tedy k uzemění síťových filtrací. QKORE3 obsahuje tři vazební sloupky k připojení k elektronice. Nakonec QKORE6 je kombinací QKORE1 a 3. Tento model má i možnost uzemnit koncové monobloky, kde je třeba dosáhnout dokonalé rovnováhy mezi dvěmi komponenty vysokých výkonů. Demonstrace vlivu QKORE na hudbu probíhala na kabeláži Nordost Valhalla 2 a posun byl vždy hned slyšitelný. Nejvíce byl znát klidnější projev a otevření prostoru v hudbě.

SONITUS ACOUSTICS

Chorvatský výrobce akustických panelů SONITUS ACOUSTICS měl také stánek ve společné hale a představil nespočet svých panelů pro co nejlepší akustické podmínky k poslechu. Designově povedené absorbery Leviter STM polovičních rozměrů (30 x 30 cm), které se dají skládat do zajímavých obrazců. Nová řada Massive, kde je hlavním materiálem dřevo, vypadá opravdu výborně. Že jsou i tyto akustické panely na vysoké úrovni značí jejich použití k lepší akustice k prezenataci u vícero výrobců.

TANNOY

Tannoy měl opět svou prezentaci vedenou pouze jako výstavu svých produktů bez poslechu. K vidění byla hlavně rustikálně pojatá řada Prestige GR. V této řadě je i hlavní novinka - limitovaný model k devadesátému výročí založení Tannoy - GRF 90. Po ukončení nynější řady Definition si na další novinky musíme počkat nejméně do podzimu, kdy mají být představeny rovnou dvě nové řady reprosoustav Tannoy. Věříme, že budou velice povedené a udrží si výbornou pověst jako doposud.

T+A

Němečtí T+A (Theory and Application) měli rozdělenou prezentaci do dvou místností. V jedné byly vystaveny všechny jejich řady komponentů i reprosoustav. Jako novinky zde byly referenční komponenty řady HV 3100. Opět zde nechybí prvotřídní výrobní zpracování. Omlazena byla i nynější řada R2000 a další. V druhé místnosti byla T+A sestava i ke slyšení. Jenže tady byl také problém. Prezentace probíhala opět pro vyvolené a mezi tím sestava hrála jen dosti potichu. Což byla velká škoda, protože zde byly zapojeny nové komponenty HV 3100 a druhé nejvyšší reprosoustavy CWT 1000 8 SE. Design těchto reprosoustav opravdu stojí za to. Elektrostat výškáč, soustava reproduktorů pro střední frekvence i čtyři boční basáky. Ale i přesto, že jsme je slyšeli pouze na "půlnoční poslech", sestava působila velice klidně, krásně rozloženě působí jednotlivá frekvenční pásma. To vše díky nekompromisní konstrukci reprosoustav. Nová řada HV 3100 se velice povedla nejen svým zpracováním, ale i zvukem.


Závěrem bychom zhodnotili letošní výstavu za velice povedenou. Zdaleka jsme nezvládli za jediný den projít všechny místnosti. S klidem by to šlo za několik dní. Ale viděli jsme spoustu novinek, vyladěné, většinou referenční sestavy, výrobci si dali opravdu záležet. Už nyní se těšíme na příští ročník a nové zážitky ze světa Hi-Fi a High-Endu. Zatím Vás srdečně zveme k poslechu komponentů v našem poslechovém studiu, určitě máte z čeho vybírat. Budeme se také snažit pro Vás získat co nejvíce novinek do našeho studia.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

Pro dotaz či objednání k poslechu volejte na tel.: 724 081 703, pište na e-mail: info@hifihomeart.cz nebo přes náš formulář.

Odesláním tohoto formuláře poskytujete a souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle platné legislativy.