Quadral Aurum - Alpha - Gamma

Špičkové aktivní reprosoustavy v elegantním těle s luxusní povrchovou úpravou. Ideální High-Endové řešení, kde není žádáno klasické sestavení jednotlivých komponentů. Reprosoustavy jen usadíte na své místo. Zapojíte do sítě a pohodlně ovládáte přes intuitivní aplikaci. Dále si jen užíváte svou oblíbenou hudbu!

Quadral Alpha: 415 000 Kč
Quadral Gamma: 312 000 Kč

Alpha - Ovládáte-li vše rádi po mobilním telefonu a je vaší základní hudební databankou některá ze streamovacích služeb, například Tidal, pak jsou nové aktivní reprosoustavy quadral AURUM ALPHA vaším ideálním hudebním partnerem. Jde o uzavřenou konstrukci ozvučnice s pěti reproduktory v třípásmovém zapojení. Výškovým je mimořádně sofistikovaný výškový reproduktor quSENSE o délce 90 mm, hrajících vysoké kmitočty až do 48 kHz. Nad a pod ním jsou zde v d´Appolito zapojení umístěny dva středotónové reproduktory quadral s membránou ze slitiny tří lehkých, ale tvrdých kovů - Aluminia, Titanu a Magnésia - známé pod označením ALTIMA. Průměr každé membrány je 180 mm. Ty to reproduktory jsou umístěny na přední, úzké straně kvádru s obdélníkovým průřezem. Na jedné straně každé reprosoustavy je vytvořena tlaková komora, ve které společně hrají dva basové reproduktory o průměrech ALTIMA membrán 265 mm. Jsou schopny vyzářit i nejhlubší kmitočty až do 17 Hz. Tuto reprosoustavu připojíte rovnou do elektrické sítě a k internetu nebo jiného signálového zdroje, neboť je vybavena vlastními integrovanými zesilovači o celkovém výkonu 700 wattů. Basové a středotónové reproduktory pohánějí zesilovače třídy D. Tyto digitální zesilovače naprostou většinu energie mění na akustický výkon a nehřejí zbytkovým teplem, reprosoustavu proto není nutno odvětrávat ani při dlouhodobém vysokém zatížení. Páskový výškový reproduktor quSENSE, s membránou z lehounké aluminiové fólie, je schopen přehrávat výšky až do 48 kHz v překvapivé kvalitě věrnosti, je vybaven analogovým zesilovačem. Pro ideální přizpůsobení reprodukce, tj. jednotlivých parametrů zesilovačů a reproduktorů vlivům poslechové místnosti je v tomto modelu integrován kalibrovací systém DIRAC. Systém DIRAC pro zjišťování akustických vlivů jednotlivých poslechových místností byl oceněn mnoha odbornými časopisy. Při první instalaci necháte proběhnout program na zjištění akustických vlastností místnosti a její vliv na škálu přehrávaných kmitočtů. Při výraznější změně akustických vlastností místnosti (nová pohovka nebo koberec) je doporučeno testování opakovat, Podle výsledků změn snímaných externím mikrofonem je precizní digitální DSP systém nastaven tak, aby veškeré nepříznivé vlivy moderních interiérů byly eliminovány a reprodukce byla slyšitelná v optimální věrné podobě.

Kromě Wi-Fi je zde pro příjem signálů připravena ethernetová zástrčka a vstupy S/PDIF optický, USB-A, XLR a RCA cinch. Veškeré ovládací prvky a řízení reprosoustav zvládáte na mobilním telefonu nebo tabletu pomocí Remote control app.

Každá reprosoustava umožňuje určit zda je pravá či levá a společně vytvářejí precizní stereofonní reprodukci.

Gamma - Aktivní reprosoustavy AURUM GAMMA jsou ideální pro posluchače, kteří vše rádi ovládají mobilním telefonem a je je jejich základní hudební databankou některá ze streamovacích služeb, například Tidal. Dokonale zjednodušená instalace poslechové aparatury je, díky novým aktivním reprosoustavám quadral AURUM GAMMA, proběhne během pár okamžiků po vybalení. AURUM GAMMA mají uzavřenou konstrukci ozvučnice s pěti reproduktory v třípásmovém zapojení. Výškovým je mimořádně sofistikovaný výškový reproduktor quSENSE o délce 70 mm hrajících až do 48 kHz. Nad a pod ním jsou zde v d´Appolito zapojení umístěny dva středotónové reproduktory quadral s membránou ze slitiny tří lehkých, ale tvrdých kovů - Aluminia, Titanu a Magnésia - známé pod označením ALTIMA. Průměr každé membrány je 155 mm. Ty to reproduktory jsou umístěny na přední, úzké straně kvádru s obdélníkovým průřezem. Na jedné straně každé reprosoustavy je vytvořena tlaková komora, ve které společně hrají dva basové reproduktory o průměrech ALTIMA membrán 235 mm. Jsou schopny vyzářit i 20 Hz. Tuto reprosoustavu připojíte rovnou do elektrické sítě a k internetu nebo jiného signálového zdroje, neboť je každá vybavena vlastními integrovanými zesilovači o celkovém výkonu 350 wattů. Basové a středotónové reproduktory pohánějí zesilovače třídy D. Tyto digitální zesilovače naprostou většinu energie mění na akustický výkon a nehřejí zbytkovým teplem, reprosoustavu proto není nutno odvětrávat ani při dlouhodobém vysokém zatížení. Páskový výškový reproduktor quSENSE, s membránou z lehounké aluminiové fólie, je schopen přehrávat výšky až do 48 kHz v překvapivé kvalitě věrnosti, je vybaven analogovým zesilovačem. Pro ideální přizpůsobení reprodukce, tj jednotlivých parametrů zesilovačů a reproduktorů vlivům poslechové místnosti je v tomto modelu integrován kalibrovací systém DIRAC. Systém DIRAC pro zjišťování akustických vlivů jednotlivých poslechových místností byl oceněn mnoha odbornými časopisy. Při první instalaci necháte proběhnout program na zjištění akustických vlastností místnosti a její vliv na škálu přehrávaných kmitočtů. Při výraznější změně akustických vlastností místnosti (nová pohovka nebo koberec) je doporučeno testování opakovat, Podle výsledků změn snímaných externím mikrofonem je precizní digitální DSP systém nastaven tak, aby veškeré nepříznivé vlivy moderních interiérů byly eliminovány a reprodukce byla slyšitelná v optimální věrné podobě.

Kromě Wi-Fi je zde pro příjem signálů připravena ethernetová zástrčka a vstupy S/PDIF optický, USB-A, XLR a RCA cinch. Veškeré ovládací prvky a řízení reprosoustav zvládáte na mobilním telefonu nebo tabletu pomocí Remote control app. Každá reprosoustava umožňuje určit zda je pravá či levá a společně vytvářejí precizní stereofonní reprodukci.

Barevné provedení: černý a bílý klavírní lak

Recenze reprosoustav Gamma zde



Technické parametry Quadral Alpha
Typ: třípásmové
Frekvenční rozsah: 17 - 48 000 Hz
Výkon: 700 W
Rozměry: 121 x 28 x 51 cm
Hmotnost: 71 kg


Technické parametry Quadral Gamma
Typ: třípásmové
Frekvenční rozsah: 23 - 48 000 Hz
Výkon: 350 W
Rozměry: 111 x 25 x 46 cm
Hmotnost: 54,9 kg

Zde nám můžete napsat svůj dotaz přes formulář.

Odesláním tohoto formuláře poskytujete a souhlasíte se zpracováním osobních údajů dle platné legislativy.